ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА: від естетики обличчя до здоров’я суглобів

ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА: від естетики обличчя до здоров’я суглобів

ГІАЛУРОНОВА КИСЛОТА: від естетики обличчя до здоров’я суглобів

Гіалуронова кислота є надзвичайно популярною речовиною сьогодні, особливо в естетиці обличчя та мезотерапії. Крім того, нещодавно ми побачили, що почали працювати процедури ін’єкцій зшитого гіалуронової кислоти для заповнення зморшок та збільшення губ, або так званих філерів. За даними  Вікіпедії , продукти з гіалуроновою кислотою мають середній термін зберігання 6-9 місяців. У мезотерапії гіалуронова кислота не зшивається, тому її тривалість становить максимум 1 місяць.

Однак менше відомо про користь цієї кислоти для здоров’я для здоров’я всього організму, особливо суглобів, та про значення гіалуронової кислоти для безболісної рухливості.

Гіалуронова кислота: користь для суглобів

“Без руху життя – це лише млява мрія”, – сказав Жан Жак Руссо. Як і всі класики, це підтверджувало загальну істину, яка діє в усі часи. Ходячи, танцюючи, бігаючи або просто махаючи ногою, сидячи в кріслі, ми рухаємось щодня, а рухливість забезпечують рухливі суглоби кісток – суглоби. У разі здорових суглобів тиск рівномірно розподіляється по всій їх поверхні.

Кожне з’єднання складається з наступних елементів:

  • суглобові стінки кісток, покриті хрящами;
  • суглобова капсула сполучної тканини;
  • синовіальна оболонка внутрішньої капсули і виділяє синовіальну рідину (синовіальна рідина).

Суглобова капсула покрита зсередини спеціальною речовиною, яка називається синовією. Ця внутрішня мембрана живить хрящ і виробляє “синовіальний сік”, синовіальну рідину, яка зменшує тертя в суглобах, захищаючи їх від зносу. При зниженні суглобового тиску хрящ поглинає синовіальну рідину, як губка, а при збільшенні хрящ видаляє цю рідину залежно від ступеня стресу. У той же час синовіальна рідина ізолює суглобові поверхні один від одного, створюючи слизьку поверхню. Здоровий суглоб “змащує” себе, тому сила тертя в здоровому суглобі в 5 разів перевищує силу тертя льоду.

Кісткові кінцівки (епіфізи) захищені гіаліновим хрящем висотою 3-5 мм, який підтримує роль «захисної подушки»: хрящ поглинає великі навантаження та різкі рухи. Суглобовий хрящ не пов’язаний з кровоносною системою, тому він не отримує поживних речовин з крові. У випадку з хрящами джерелом цих речовин є синовіальна рідина. Під час руху клітини хряща поглинають основні поживні речовини із синовіальної рідини та вивільняють метаболіти, тому рух суглобів ілюструє справжнє значення слова “життя”.

Згадайте космонавтів, які знову вчаться літати після тривалих періодів гравітаційного польоту. Тепер зрозуміло, чому це так.

Основою суглобового хряща є матрикс (міжклітинна речовина), що складається з ділянки мережі колагенових волокон. Матрикс містить хондроцити – клітини, які синтезують білки в колагенові волокна і структурний матеріал, з якого побудована основа хряща. Матриця складається з дуже великих молекул (протеогліканів), які значною мірою утримують воду, забезпечуючи тим самим гнучкість та амортизацію у разі ударів. У той же час матрикс багатий глікозаміногліканами, гіалуроновою кислотою та хондроїтин сульфатом – структурними компонентами синовіальної рідини.

Гіалуронова кислота – присутність в організмі людини

Гіалуронова кислота міститься в багатьох тканинах людського тіла: хрящах, кістках, склоподібному тілі, клапанах серця, шкірі та синовіальній рідині. Він підтягує шкіру та зв’язки, підтримує еластичність хряща та змащує суглоби, будучи основним компонентом синовіальної рідини. Без цієї рідини наші суглоби не функціонували б. Здоровий, молодий організм сам виробляє гіалуронову кислоту  . Однак із віком процес його синтезу в організмі сповільнюється, і коли він з’являється, ми помічаємо проблеми із суглобами і помічаємо ці небажані зморшки – перші ознаки передчасного старіння.

До 40 років утворення власної гіалуронової кислоти зменшується на 50%. У віці 60 років і більше організм виробляє лише 10% від необхідної кількості.

Гіалуронова кислота  вміщує до шести літрів води на грам. Вода не може бути стиснута, і гіалуронова кислота передає цю властивість суглобам. Гіалуронова кислота відповідає за консистенцію рідини в тканинах і змінює її в’язкість залежно від дії механічних сил: рідина розріджується з підвищеним зусиллям, але залишається досить липкою, щоб не зникати із суглобів як вода.

Гіалуронова кислота та причини регенерації хряща

Суттєвою проблемою регенерації хряща є дефіцит необхідних структурних компонентів, спричинений захворюваннями чи іншими чинниками, згаданими вище. Ми вже встановили, що хрящ отримує поживні речовини не з системи кровообігу, а з синовіальної рідини, що також забезпечує видалення залишків із клітин хряща. Якщо в організмі недостатньо поживних речовин, клітини хряща висихають і поступово відмирають. Пошкоджений хрящ вже не може виконувати свою амортизуючу функцію і більше не може забезпечувати рухливість суглобів. Так починає розвиватися артроз.

Важливим компонентом хряща є хондроїтин. Ми частково забезпечуємо споживання хондроїтину з їжею, і він синтезується виключно в організмі. Його біоактивною формою є хондроїтин сульфат, оскільки хондроїтин може застосовуватися в організмі лише після поєднання з сіллю сірчаної кислоти. Хондроїтин сульфат діє як магніт для рідини. Завдяки електричному заряду хімічного зв’язку він утримує велику кількість води в сполучній тканині і утворює драглисту речовину, в якій знаходяться хондроцити.

Гіалуронова кислота та хондроїтин разом захищають суглоби набагато краще. Ці речовини при одночасному введенні діють синергетично, тобто доповнюють одна одну, забезпечуючи захисні та живильні функції хрящової тканини і діють набагато ефективніше, ніж будь-який окремий компонент.

Гіалуронова кислота і хондротин – комплекс, присутній у B-Luron

Гіалуронова кислота та хондроїтин разом захищають суглоби набагато краще. Ці речовини при одночасному введенні діють синергетично, тобто доповнюють одна одну, забезпечуючи захисні та живильні функції хрящової тканини і діють набагато ефективніше, ніж будь-який окремий компонент.

Через змінену молекулярну структуру гіалуронова кислота, що міститься в HCC, не руйнується після перорального прийому і залишається стабільною. З одного боку, він діє як шприц, механічно збільшуючи кількість екзогенної гіалуронової кислоти в суглобі, а з іншого боку, активізує процес синтезу власної (ендогенної) гіалуронової кислоти в хондроцитах, як каталізатор. У той же час HCC діє одночасно на всі суглоби, роблячи його більш корисним, ніж ін’єкційні форми.

B-Luron  – це класичний продукт, склад і механізм дії якого відповідають основному принципу ортомолекулярної медицини: «відновлення та підтримка здоров’я шляхом зміни концентрації речовин, які зазвичай є в організмі людини, відповідальних за його здоров’я».

Коротше кажучи, “потрібні молекули в потрібній кількості”.

b-luron

Творцям вдалося поєднати в унікальній синергетичній комбінації два основні структурні елементи, що відновлюють функції хряща: хондроїтин і гіалуронова кислота. Ефективність отриманого комплексу схожа на внутрішньосуглобові ін’єкції з гіалуроновою кислотою, до того ж він діє одночасно на всі суглоби.

B – LURON від Coral Club   – це активна дієтична добавка, заснована на її структурі, комплекс гіалурон-хондроїтин (CHC), який є інноваційним технологічним продуктом, розробленим німецькою компанією Gramme-Revit GmbH, який призначений для стимулювання виробництва синовіальних рідини, а також для забезпечення харчування та реконструкції хряща.

Детальніше та рекомендації щодо B-LURON  можна знайти ТУТ  .

B-люрон – переваги

Як результат, введення B-Luron важливо для правильної роботи суглобів та їх рухливості. Рекомендується вводити 30 мл B-Luron (що відповідає 450 мг комплексу гіалурон-хондроїтин) щодня протягом одного місяця безперервно. Видимі симптоми полегшення проявляються не відразу, але після досягнення певної концентрації гіалуронової кислоти в суглобі наприкінці 2-3 тижнів. Це залежить від ступеня ураження суглобів, рівня дефіциту хондроїтину та дефіциту гіалуронової кислоти. Коротше кажучи, чим менше уражається суглоб, тим швидше буде відчуватися поліпшення стану і суглоб відбудовуватиметься.

У важких випадках рекомендується повторити схему лікування для досягнення бажаного ефекту.

Важливо, щоб після прийому продовжував діяти приємний на смак сироп, є логічне пояснення: поновлюється синтез власної гіалуронової кислоти, синовіальна рідина нормалізується, і суглоб починає працювати.

Щоб отримати додаткову інформацію про B-люрон, ми завжди готові до вас! Ви можете написати нам у будь-який час безпосередньо в чаті на веб-сайті.

І завжди пам’ятайте: «Без руху життя – це лише мрія мрії»?

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *